HAKKIMIZDA

İki arkadaş, İstanbul’da çocukları iyi vakit geçirirken, anne babaların da keyif aldığı bir dünya yaratmak üzere yola çıktık. Nazlı Yavuz, Koç Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi aldıktan sonra, Londra’da Luxury Fashion Management okudu ve tezini kids fashion ile ilgili yaptı. Türkiye’ye dönünce iki farklı lüks markasında farklı görevlerde bulundu.
Sibel Şakir ise, Boğaziçi Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği eğitimi aldı.17 senedir kurumsal hayata kadın ve çocuk kozmetiği alanında üst düzey yönetici idi. 2016 senesinde anne olunca, seyahat ve yoğun iş temposu ile dolu hayatı başka bir boyut kazandı. Sibel’in ve Nazlı’nın farklı alanlardaki tecrübesi birleşince Le Petit 100 ortaya çıktı.
Le Petit 100’de birkaç farklı tat bir araya geliyor: Oyun alanı, mağaza ve cafe.
En üst katta çocuklar için masalsı bir dünya var. Bir tırmanma duvarı, iki katlı küçük bir ev, kaydırak gibi enerji harcayarak oynayabilecekleri dünyadan, keyifle kitap okuyabilecekleri bir masal odasına bir çok detay düşünüldü.
Anaokul öğretmeni gözetiminde, faaliyet masasında resim yapıp, hamurlar ile oynayabilirler, Hafta içi her gün yaş gruplarına ve temalara göre atölyeler düzenleniyor. 
 
 
İçerisinde çocuk ve bebek ile ilgili ihtiyaçlarınızı bulacağınız bir mağaza var. Mağaza kısmında kıyafet, oyuncak, aksesuarlar ve dekorasyon ürünleri bulunuyor. Kıyafet konusunda şu an Türkiye de az noktada ulaşılan yada ulaşılamayan çocuk moda markalarını barındıran Le Petit 100 mağazasında Tiny Cottons, Bobo Chooses, Mini Rodini, Little Creative Factory, Minimom gibi markalar bulunuyor. Bunun dışında  tamamen doğal renk ve dokularda Le Petit 100 kendi kıyafet koleksiyonuyla da küçük müşterilerini buluşturuyor.